Україна подає заявку на проведення Всесвітньої виставки «Експо-2030»

Oct 12, 2021

6 жовтня Кабінет Міністрів України прийняв рішення Про подання заявки Міжнародному бюро виставок нa участь України (м. Одеса) у відборі країни-кандидата на проведення Всесвітньої виставки «Експо-2030».

Всесвітні виставки або «Експо» — є найбільш престижними виставковими заходами у світі, на яких країни-учасниці демонструють унікальність своїх культур та національну ідентифікацію, свій економічний та науково-технічний потенціал.

Тема запланованої виставки: «Відродження. Технології. Майбутнє».

Рішення про місце проведення Всесвітніх виставок ухвалює Міжнародне Бюро Виставок Bureau International des Expositions (BIE) шляхом таємного голосування.

Саме Одеса є кандидатом на прийняття Всесвітньої виставки. Це місто — один із ключових економічних та історико-культурних центрів України. 

Компанія «Д Груп Експо–2030» стала ініціатором проекту та спільними зусиллями разом із Одеською обласною державною адміністрацією, Одеською міською радою, Установою «Агенція регіонального розвитку Одеської області» за підтримки Міністерства економіки України працювали над розробкою концепції та дорожньої карти проекту.

Компанія «Д Груп  Експо–2030» – це команда професіоналів з багаторічним досвідом в сфері фінансів, будівництва, архітектури та маркетингу: Дмитро Старовойтов, Вадим Дашут, Євген Лєвєнберг, Галина Бутова та Вікторія Мельниченко.

«Проведення виставки принесе колосальну користь як державі так і місту Одеса, – коментує Г. Бутова, – «Експо-2030» має стати двигуном економічного прогресу України.  Виставка консолідує бізнес, владу та громадськість, увага світу буде прикута до України, сприятиме залученню  інвестицій та затвердженню України на міжнародній арені як сильного, надійного партнера. Це буде справжній прорив!»

Додає Дмитро Старовойтов: «Країни і економіки світу з кожним днем стають все ближче, комунікації та кооперація – все швидше. Тому саме в залученні інвестицій ми бачимо ресурс для розвитку. Україна повинна показати свої сильні сторони та в разі перемоги достойно підготуватись та провести у Всесвітню виставку. І тоді результат не примусить чекати.»

Подальшу координацію та керування проектом буде здійснювати Організаційний комітет Всесвітньої виставки в Одесі. Туди ввійдуть представники: Міністерства економіки України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства фінансів України та інших міністерств, Одеської Обласної державної адміністрації, Одеської обласної ради, Одеської міської ради, Інвестиційної ради регіону, Агенції регіонального розвитку Одеської області, ініціаторів проекту ТОВ «Д Груп Експо–2030» та інших представників бізнесу.

Рекомендовані статті

Українська делегація презентувала проект EXPO 2030 Odesa у Парижі

Українська делегація презентувала проект EXPO 2030 Odesa у Парижі

29 листопада Президент України Володимир Зеленський презентував Україну та місто-кандидата Одесу для проведення Expo у 2030 році на 171-ій Генеральній асамблеї Міжнародного бюро виставок (МБВ) у Парижі. Під час виступу глава держави наголосив, що Україна стане взірцем...

Україна подала досьє до Міжнародного бюро виставок

Україна подала досьє до Міжнародного бюро виставок

7 вересня Україна офіційно подала реєстраційне досьє до Міжнародного бюро виставок у Парижі (BIE) для участі у конкурсі серед країн-кандидатів на право проведення Всесвітньої виставки Expo 2030 в Одесі. Цей крок є ключовим і обов’язковим для кожної країни-кандидата на...

Кабмін створив координаційний центр виставки Expo 2030

Кабмін створив координаційний центр виставки Expo 2030

Україна, незважаючи на війну, не має наміру відмовлятися від заявки на проведення всесвітньої виставки Expo 2030, повідомила прес-служба Міністерства економіки. 23 серпня на засіданні Кабінету міністрів було затверджено координаційний комітет із підготовки та участі...