
22 та 23 березня українська делегація захищала заявку Одеси як міста-кандидата під час дослідницької місії Міжнародного бюро виставок. Команду EXPO 2030 Odesa представляють Євген Лєвєнберг — голова ГО «Громадська Рада ЕКСПО-2030 Одеса», Олександра Василенко — директор департаменту економічної дипломатії МЗС України, Кирило Криволап — радник прем‘єр-міністра України та Анатолій Зирянов — радник заступника голови Одеської ОВА.

Також у форматі онлайн участь беруть заступник голови Одеської ОВА Роман Григоришин, партнери з комунікаційного агентства Gres Todorchuck, футурист та ідеолог концепції EXPO 2030 Odesa Леонгард Герд, представники Zaha Hadid Architects та інші.
Українська делегація відповіла на всі питання представників МБВ. Далі учасники дослідницької місії складуть звіт про українську заявку для виконкому бюро.
«Це була боротьба за Україну. Виконком бюро оголошує рішення про спроможність заявок всіх країн у червні цього року. Україна пройшла всі минулі етапи достойно, навіть попри війну. Ми віримо, що представники бюро ввійдуть в положення України. Це дозволить нам взяти участь в голосуванні за місто-господаря й остаточно вибороти проведення ЕХРО 2030 в Одесі», — повідомив заступник голови Одеської обласної військової адміністрації Роман Григоришин.

Зараз українська дипломатія активно працює над зростанням підтримки України серед 170 країн-членів Бюро міжнародних виставок. Для перемоги на голосуванні в листопаді цього року Одесі як місту-кандидату необхідно набрати щонайменше 86 голосів.
«Дипломатичні переговори тривають. ЕХРО — це питання іміджеве, залучення інвестицій і відкриття країни світу. Тому що саме з ЕХРО деякі країни відкривалися світу, як, наприклад, Китай з виставкою у Шанхаї. Для України ж це можливість показати, що ми сильна, економічно стабільна, квітуча держава, яка базується на своєму неймовірному народі», — зазначила директор департаменту економічної дипломатії Міністерства закордонних справ України Олександра Василенко.
EXPO 2030 в Одесі має стати квінтесенцією довгострокового повоєнного відновлення України. Виставка буде стимулювати та підсилювати відбудову держави та вступ до Європейського союзу, залучаючи відвідувачів, інвесторів.
«Ми очікуємо, що проведення Всесвітньої виставки дасть додаткові відсотки до Валового внутрішнього продукту України та близько 3% прямих іноземних інвестицій, які входять в країну. Побудова ж самого майданчика потребуватиме понад 2 мільярди доларів та близько 9 мільярдів доларів на розвиток регіону», — зазначив радник прем’єр-міністра України Кирило Криволап.
Наступний етап — звіти за результатами дослідницьких місій щодо кожного міста-кандидата. Виконавчий комітет Міжнародного бюро виставок розгляне ці звіти на 172 Генеральній асамблеї в червні. А вже в листопаді відбудуться остаточні вибори — стане відомо, хто саме буде господарем ЕХРО 2030.