Українська делегація презентувала проект EXPO 2030 Odesa у Парижі

Dec 5, 2022

29 листопада Президент України Володимир Зеленський презентував Україну та місто-кандидата Одесу для проведення Expo у 2030 році на 171-ій Генеральній асамблеї Міжнародного бюро виставок (МБВ) у Парижі. Під час виступу глава держави наголосив, що Україна стане взірцем відбудови, попри будь-які прояви терору і спроб Росії підкорити українців.

«У 2030 році, коли українська відбудова вже продемонструє значну частину із запланованих результатів, саме в Україні можна буде побачити, на що здатне людство, коли всі народи – співпрацюють заради миру і безпеки, заради розвитку і зручнішого майбутнього для всіх людей. А в цьому, до речі, і є фундаментальний сенс Всесвітніх виставок. Тож реальність нашої країни і дух Всесвітніх виставок максимально збігатимуться. Саме в Україні, саме у 2030 році», – заявив Володимир Зеленський під час презентації української заявки у МБВ.

За словами Президента відбудова України стане найважливішим економічним, технологічним і гуманітарним проєктом нашого часу. ​Вже зараз держава залучає десятки країн-партнерів до відновлення України. Загальний обсяг робіт – понад трильйон доларів.

Наразі український уряд створює спеціальну систему, яка дозволить передовим країнам і компаніям з усього світу взяти шефство над відбудовою українських областей, міст, галузей і підприємств. ​Зацікавленість щодо шефства вже є від Франції, Британії, Нідерландів, Німеччини, Данії, Фінляндії, Італії, Туреччини, Польщі, Португалії, Чехії, Словенії, Латвії, Естонії, Швейцарії, Словаччини, Австрії, Греції, Канади, Сполучених Штатів Америки, Японії та Австралії.

«Odesa EXPO 2030 стане символом перемоги України та її успішного повоєнного відновлення. Виставка продемонструє національні досягнення, які стали результатом співпраці з нашими партнерами та потужної підтримки з боку світової спільноти. Разом ми святкуватимемо Expo як символ спільних зусиль, спрямованих на забезпечення свободи та пріоритет життя і добробуту людини», – підкреслив заступник начальника Одеської військової обласної державної адміністрації Роман Григоришин під час виступу.

До складу української делегації, яка презентувала країну та Одесу також увійшли Мануела Гатто, директор Zaha Hadid Architects, Яніка Мерило, радник Віцепрем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації Михайло Федорова та Євген Левенберг, голова громадської організації «Громадська Рада Експо-2030».

Розробкою архітектурної частини українського досьє займалася всесвітньо відома команди Zaha Hadid Architect. Її директор Мануела Гатто представила концепцію забудови полів зрошення — ділянки, яка призначена під будівництво для проведення Всесвітньої виставки Expo в Одесі.

Відповідно до «Порядку денного сталого розвитку до 2030 року», прийнятого Організацією Об’єднаних Націй, Odesa Expo 2030 охоплюватиме економічну та соціальну стійкість розвитку, реалізовуватиме стратегії, спрямовані на підвищення енергоефективності, одночасно покращуючи освіту та стимулюючи економічне зростання міста та регіону. Післявоєнний розвиток призведе до фундаментальної трансформації економіки України в бік зелених, енергоефективних і низьковуглецевих технологій.

«Ми вважаємо, що Виставка майбутнього – це та, де нічого не витрачається даремно. Після Expo наші великі центральні павільйони будуть з’єднані у  виставкову площу розміром 80 000 м², яку згодом перенесуть в інше місто. Далі все навколо виставкового центру буде відновлено та інтегровано в Прибережний екопарк, ставши великим гостинним парком для одеситів та гостей міста», – розповіла Мануела Гатто.

Zaha Hadid Architec пропонують систему будівництва павільйонів інших держав-учасниць, яка дозволить транспортувати окремим учасникам виставки їхні модулі до своїх країн. Компоненти павільйонів, які країни-учасниці вирішать подарувати, будуть запропоновані як школи, дитячі садки, хірургічні кабінети або субсидовані робочі приміщення для цифрової та креативної індустрії України.

Всі ці модулі павільйонів початково будуть розроблені спеціально для розміщення в судноплавних баржах, які перевозять вантажі Чорним та Азовським морями і Дніпром. Їх можна легко доставити у великі міста України, де вони будуть використані як громадська та соціальна інфраструктура для громад по всій країні.

«Україна стрімко стає справжнім лідером інновацій від державних сервісів, таких як Дія та ProZorro, до понад десяти компаній-єдинорогів, заснованих українцями. Expo стане унікальним шансом показати світові наше ноу-хау і те, що ми є країною цифрових інновацій з величезним потенціалом для будь-яких ІТ-послуг, рішень, партнерств або для створення власних R&D центрів в Україні. Всесвітня виставка стане потужним майданчиком для демонстрації наших найкращих навичок і технологій», – додала Яніка Мерило, презентувавши цифрові досягнення та переваги України.

«Коли 2030-го ви відвідаєте Україну й нашу Одесу, ви зможете відчути силу, свободу і культуру не просто однієї країни і одного міста. Ви відчуєте потенціал усього людства. Ось чому 2030 рік. Ось чому Одеса, Україна і Чорне море. Ось чому Всесвітня виставка», – підсумував Зеленський.

Рекомендовані статті

Українцям показали 3D-макет майбутньої Всесвітньої виставки в Одесі

Українцям показали 3D-макет майбутньої Всесвітньої виставки в Одесі

Під час пресконференції в Media Center Ukraine одеситами показали, як виглядатиме майданчик EXPO 2030 у масштабі 1:10 000. Макет в найдрібніших деталях відображає архітектурний концепт британського бюро Zaha Hadid Architects.  Для будівництва виставки будуть...

Україна захистила заявку на проведення ЕХРО 2030 під час дослідницької місії

Україна захистила заявку на проведення ЕХРО 2030 під час дослідницької місії

22 та 23 березня українська делегація захищала заявку Одеси як міста-кандидата під час дослідницької місії Міжнародного бюро виставок. Команду EXPO 2030 Odesa представляють Євген Лєвєнберг — голова ГО «Громадська Рада ЕКСПО-2030 Одеса», Олександра Василенко — директор...

Україна подала досьє до Міжнародного бюро виставок

Україна подала досьє до Міжнародного бюро виставок

7 вересня Україна офіційно подала реєстраційне досьє до Міжнародного бюро виставок у Парижі (BIE) для участі у конкурсі серед країн-кандидатів на право проведення Всесвітньої виставки Expo 2030 в Одесі. Цей крок є ключовим і обов’язковим для кожної країни-кандидата на...